Spotkanie "Komercjalizacja po zmianach ustawy o szkolnictwie wyższym - aspekty prawne" 22.01.2016 PPNT Gdynia


Chciałbym polecić Państwa uwadze oraz zachęcić do uczestnictwa w bardzo ciekawym wydarzeniu organizowanym przez Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe Zaawansowanych Technologii w PPNT Gdynia dnia 22.01.2016. Będzie to pierwsze w tym roku spotkanie poświęcone tematyce komercjalizacji.

Temat przewodni spotkań w 2016 roku to "Z uczelni na rynek". Organizatorzy chcą przyjrzeć się trudnościom oraz szansom związanym z komercjalizacją rozwiązań wypracowanych na polskich uczelniach. Z obserwacji wynika, że w Polsce sporo rozwiązań na uczelniach powstaje, sporo się patentuje, ale nie korzysta z tego polska gospodarka. Spotkania mają na celu pobudzić obie strony do współpracy, albo przynajmniej do rozmowy o niej. 

Pierwsze spotkanie, pod tytułem „Komercjalizacja po zmianach ustawy o szkolnictwie wyższym - zagadnienia prawne” poprowadzi dr Małgorzata Wilińska.

 

Małgorzata Wilińska - doktor nauk prawnych, radca prawny, partner w Kancelarii Prawnej BSBI legal & tax,specjalizuje się w prawie nowych technologii, prawie Internetu, prawie autorskim, transferach technologii oraz ochronie danych osobowych. Szef polskiego biura Association Internationale de Luttecontre la Cybercriminalité z siedzibą w Paryżu.Doświadczenie zdobywała m.in. w kancelarii Wardyński i Wspólnicy doradzając w sprawach z zakresu nowych technologii, własności intelektualnej i praw autorskich, a także w spółce Gemius S.A. - liderana rynku badań polskiego Internetu.Posiada bogate doświadczenie w sporządzaniu umów dostaw i wdrożenia złożonych systemów informatycznych, umów z zakresu produkcji i dystrybucji oprogramowania, umów z użytkownikami końcowymi (umowy licencyjne, wdrożenia, wsparcia, serwisowania) oraz umów o przeniesienie praw własności przemysłowej i autorskich praw majątkowych. Ponadto doświadczenie Małgorzaty Wilińskiej obejmuje postępowania sądowe w zakresie prawa cywilnego, prawa własności intelektualnej oraz prawa handlowego. Jest autorką szeregu publikacji z zakresu prawa Internetu.

Kiedy: 22.01.2016 (piątek), godz. 10:00-16:00
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III, Sala F/H
Wstęp: Wstęp wolny, wymagana rejestracja: www.pozmianach.evenea.pl

Gorąco zachęcam i zapraszam

Mateusz. M. Woźniak
NOVATORIUS

Copyright