Ochrona danych osobowych - konsultacje

 

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia zaprasza 8 kwietnia na konsultacje prawne w zakresie ochrony danych osobowych

Konsultacje skierowane są do wszystkich, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej chcieliby zasięgnąć wiedzy w zakresie prawnych wymogów gromadzenia, rejestrowania, przetwarzania lub powierzania do przetwarzania danych osobowych.

Przykładowe pytania, na które będzie można uzyskać odpowiedź podczas konsultacji:
Czy i kiedy gromadzone dane osobowe wymagają zarejestrowania zbioru danych osobowych u GIODO? W jakiej formie, do jakich celów i w jakim zakresie konieczne jest udzielenie zgody na przetwarzanie danych osobowych? Jakie są obowiązki administratorów danych osobowych i kto jest administratorem danych osobowych w przedsiębiorstwie? Jakie wymagania formalne musi spełnić przedsiębiorca, aby zgodnie z prawem przetwarzać dane osobowe? Co powinna zawierać umowa powierzająca przetwarzanie danych osobowych podmiotom trzecim?

Jeśli mają Państwo pytania w zakresie ochrony danych osobowych zapraszamy na spotkanie z Panem Mateuszem M. Woźniakiem - ekspertem ds. prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Konsultacje odbędą się w siedzibie Regionalnego Ośrodka Informacji Patentowej w PPNT Gdynia.

Kiedy: 08.04.2015 (środa), godz. 12:00-16.00
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, biuro H128
Wstęp: bezpłatny, obowiązkowa rejestracja na konkretne godziny: http//:roipkonsultacje.evenea.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych

Mateusz M. Woźniak

 

Copyright