NOVATORIUS obecny na BIG DATA CEECONGRES

W dniach 4-5 listopada 2014 roku w Warszawie odbył się BIG DATA CEECONGRESS, na którym nie mogło zabraknąć przedstawiciela NOVATORIUS Centrum Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii .

Interdyscyplinarna konferencja, a raczej platforma do dyskusji, o praktycznych wyzwaniach oraz możliwościach wykorzystywania w sektorze biznesu oraz administracji publicznej danych masowych (tzw. BIG DATA) skupiła wśród swoich uczestników przedstawicieli sektora telekomunikacyjnego, bankowego, energetycznego, IT, doradztwa prawnego oraz biznesowego. Wśród prelegentów i uczestników dyskusji - łącznie 8 paneli - znaleźli się m.in. Pan Maciej Witucki, Przewodniczący Rady Programowej kongresu, Pani Lidia Kozłowska - Zastępca Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, dr Wojciech Wiewiórowski - Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, przedstawiciele największych instytucji bankowych, telekomów i firm informatycznych.

I taka mała ciekawostka - zgodnie z informacją przekazaną przez GIODO do wskazania z imienia i nazwiska właściwej osoby fizycznej wystarczy analiza 4 rekordów zanonimizowanych danych zebranych w okresie jednego roku. Jaki zatem sens ma anonimizacja danych osobowych, skoro i tak na ich podstawie - oczywiście w przypadku posiadania ich większej ilości (tylko 4 różne rekordy SIC !!!) - można dokładnie rozpoznać i określić z jaką osobą fizyczną mamy do czynienia i określić jej preferencje konsumenckie.

 

Copyright