Ruszyły zapisy na 1. warsztat z cyklu "Jak chronić własność intelektualną - przewodnik dla początkującego przedsiębiorcy" 14.10.2014

            

Jak bezpiecznie tworzyć, nabywać i zarządzać własnością intelektualną? Jak chronić swoje pomysły biznesowe? Jak zgodnie z prawem przesyłać informacje handlowe oraz przetwarzać dane osobowe? To tylko niektóre zagadnienia, którym przyjrzymy się podczas nowego cyklu warsztatów dotyczących prawa własności intelektualnej.

Wraz z Strefą Startup Gdynia zaplanowaliśmy łącznie 3 spotkania, które stanowić będą kompleksowy przewodnik dla początkujących przedsiębiorców. Pierwsze spotkanie (14.10) poświęcimy zagadnieniom ważnym przed założeniem firmy, drugie (28.10) obejmować będzie kluczowe kwestie w trakcie rejestrowania działalności, trzecie (18.11) zadedykujemy młodym, już zarejestrowanym firmom.

Już teraz zapraszamy do udziału w pierwszym warsztacie, podczas którego dowiemy się o prawie własności intelektualnej i sposobach ochrony własnych wartości niematerialnych przed założeniem firmy.

Program pierwszego spotkania:

Przed założeniem działalności gospodarczej – czyli co każdy przedsiębiorca in-spe powinien wiedzieć o prawie własności intelektualnej i sposobach ochrony własnych wartości niematerialnych:

• Wprowadzenie do tematyki własności intelektualnej.
• Prawo własności intelektualnej oraz przedmioty podlegające jego ochronie.
• Wyzwania stojące przed osobami planującymi założenie własnej działalności gospodarczej w zakresie zabezpieczenia się na okoliczność nieuprawnionej ingerencji we własną (lub cudzą) własność intelektualną przed zarejestrowaniem działalności gospodarczej lub w związku z rejestracją działalności.
• Jak bezpiecznie wybrać, zabezpieczyć i zarejestrować nazwę lub firmę przedsiębiorcy?

Termin: 14 października 2014 roku (wtorek), godz. 11:00-14:00
Miejsce: PPNT Gdynia,Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia (szczegółowe informacje o sali podamy wkrótce)
Prowadzący: Mateusz Woźniak, Centrum PWINT
Organizatorzy: Strefa Startup Gdynia, Centrum PWINT
Zapisy:  bilety dostępne na http://wlasnosc1410.evenea.pl/ (wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona)

 

Copyright